Jdi na obsah Jdi na menu
 


Badminton

 

Badminton patří mezi nejstarší sporty na světě - první doložené záznamy o tomto sportu pocházejí ze 7. století, kdy Číňané provozovali hru zvanou Di-Dschian-Dsi. Na podobném principu odbíjení opeřeného míčku byla hrána v Japonsku hra Cibane a v Korei se potom badmintonový předchůdce jmenoval Tiye-Kitcha-Ki. Mimo asijský kontinent se badmintonu podobné hry provozovaly mezi indiány Severní, Střední i Jižní Ameriky a dokonce i ve středověké Evropě, kde však byla časem tato hra zapomenuta.
Dějiny moderního badmintonu se začaly psát hrou nazývanou jako poona, pojmenovanou podle indického města Puna, kde jej okolo roku 1850 „objevili“ britští vojáci. Ti hru přivezli do Anglie, kde o deset let později, v roce 1850 získala své současné jméno. Isaac Spratt svůj pamflet, ve kterém popisoval hru provozovanou v Badminton House vévodou z Beufortu, pojmenoval „Badminton Battledore - a new game“.
 


Squash    

Sportcentrum Paráda má v provozu dvě klimatizovaná squashová hřiště. Tato dynamická hra je oblíbená, protože vyžaduje rychlý pohyb, postřeh, odhad i taktiku. Tomuto sportu se mohou věnovat hráči všech úrovní s nejrůznější výkonností. Během krátkého časového úseku je možné vydat velké množství energie, což hlavně v dnešní době je vítaným únikem od každodenních starostí a problémů. Kvalitní sportovní disciplína je ideální pro aktivní odpočinek po duševní zátěži. Squash je moderní sport vhodný nejen pro manažery, ale i pro maminky od dětí, zkrátka pro každého, kdo rád sportuje.

Ricochet

Ricochet je sportovní disciplína podobná squashi a pravidla jsou lehce zvládnutelná. Hraje se na kurtu a je zapotřebí raketa a míček. Hlavní rozdíl oproti squashi je v menším kurtu, nízkém stropu, o který se také hraje, v kratší a lehčí raketě a míčku.

Ricochet je tréninkem pro celé tělo, zrychlí činnost srdce a krevního oběhu, a to bez nadměrného zatížení. Celkově podporuje pohyblivost, současně šetří klouby a zlepšuje reflexy.

Jde o dynamický sport, zvlášť vhodný pro dnešní aktivní generaci. Může být sportem rekreačním i závodním. Ricochet je vhodný pro muže, ženy i děti, začátečníky i pokročilé.

Spinning   

Spinning je moderní skupinové cvičení na stacionárním kole, které spojuje hudbu, motivaci a představivost do jednoho celku s přesně dávkovaným tréninkem. Tento originální cyklistický program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku a různé úrovně zdatnosti.

Spinningový program kombinuje trénink podle srdeční frekvence s pěti styly jízdy a nabízí tak účastníkům neopakovatelný způsob cvičení.

Nemusíte být zrovna vrcholoví sportovci, dokonce nemusíte nikdy předtím sportovat, a přesto můžete zajít na spinning®. Nenásilným způsobem budete pracovat na své fyzičce a zároveň pročistíte svoji mysl, ať již je vám šedesát nebo máte 130 kg. Při jedné 50minutové lekci průměrně spálíte 400 až 600 kCal, což je dvanáctkrát víc než při aerobiku, aniž byste zatížili své klouby.

Sportcentrum Paráda nabízí lekce pro úplné začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé, kteří na stacionárních kolech chtějí strávit 90 minut.

LIFE STUDIO

Life Studio představuje nový, moderní trend fitness zaměřený na cvičení běžné populace, která dosud nemá zkušenosti se cvičením s činkami a nechce vyhrát soutěž profesionálních kulturistů. Toto cvičení je určeno především pro ženy, ale i "normální" muže, jejichž cílem je mít zdravé, funkční a v rámci možností hezké tělo. Připravili jsme pro Vás nadstandardní vybavení cardio trenažéry a posilovacími stroji od předního italského výrobce OEMMEBI®, služby trenéra a osobního trenéra. Pohybový program zdarma.

Stolní tenis    

Stolní tenis patří k vůbec nejrychlejším sportům. Celosvětově patří také k absolutně nejrozšířenějším sportům, a to jak na závodní, tak i na rekreační úrovni. Je to též velice komplexní sport, kde kromě fyzických předpokladů a úderové techniky záleží též výrazně na psychice, schopnosti soustředění a taktické vyspělosti hráče. Na vyšší závodní úrovni patří stolní tenis k fyzicky, silově a pohybově velmi náročným sportům. Naopak na nižší a rekreační úrovni lze "pinec" provozovat i při nevelkých nárocích na fyzickou kondici. Snížující se fyzická kondice, síla a rychlost je vyvažována zápasovou zkušeností, taktickou vyzrálostí, úderovou technikou a psychickou vyrovnaností. Mezi ostatními míčovými sporty je pro stolní tenis též charakteristická celá řada úderů a technických fines, založených na rotaci (spinu) míčku. Právě toto umění "číst" a využívat rotace ("falše") míčku vyžaduje dlouholetý tréning, který nelze nahradit hrubou fyzickou kondicí. Proto lze u stolního tenisu zachovat relativně dobrou výkonnost o něco déle, než u jiných sportů.

Power yoga

Power yoga je způsob, jak si vydatně zacvičit, ale zároveň se zklidnit, a přitom dobít energii. Během celé hodiny jsou souměrně posilovány a protahovány všechny svaly. Celé tělo tak získá sílu, je ohebnější, pružnější, zlepšuje se dýchání. Relativně poklidné cvičení nejen tvaruje a formuje svaly, ale dokáže také účinně likvidovat kalorie. Vědecké studie prokázaly, že během jedné lekce power jógy je možné spálit pět až devět kalorií za minutu, což je možné dosáhnout za 12 minut při běhu 1,6 km, nebo při hodině kicboxu či step-aerobiku. Při pravidelném cvičení dvakrát až čtyrikrát týdně půl hodiny až hodinu se výsledky dostaví za dva měsíce.

Pilates

Cvičební metoda Pilates je soustředěné, pomalé cvičení, u jehož vzniku stál před téměř sto lety jeho autor Joseph H. Pilates. Jedná se o sestavu posilovacích i protahovacích cviků. S Pilates se kromě dalšího naučíte správně dýchat, přestanou Vás bolet záda, zlepšíte pohyblivost a vytvarujete svou postavu. Cvičení Pilates každého naučí žít v souladu s tělem.
Metodou Pilates může cvičit kdokoli, bez omezení věku, bez předchozích pohybových zkušeností, dokonce i po úrazech. Pilates je vhodné i pro těhotné a zejména pro ženy po porodu.
Náročnost cvičení lze snadno přizpůsobit individuálním možnostem.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář